Balkon Dekorasyonu

balkon-dekorasyon-small

Balkon Dekorasyonu

Balkon dekorasyonu için güneşli günler kapıda… Yine sevdiklerimizle birlikte balkonda keyifli vakitler geçirecek, mevsimin tadını çıkaracağız. Ama öncesinde balkonlarımızı yaza hazırlamak gerekiyor. İşte size dekorasyondan bakım işlemlerine kadar balkonunuzu güzelleştirecek öneriler…

Havaların ısınmasına, içimizi kıpır kıpır edecek güneşli günlere az kaldı. Doğadaki muhteşem değişim ve dönüşüm, balkonlarımıza da yansıyor. Tabiattaki bu tazelenmeye uyumlu hale gelmek için, kolları sıvama ve ufak-büyük yenilikler yapma zamanı. Ne de olsa hepimizin hayali, yaz geldiği zaman şirin, dekoratif aksesuarların olduğu, rengarenk bitkilerle süslenmiş balkonumuzda ayaklarımızı uzatarak mevsimin keyfini çıkarmak… Bu yemyeşil hayali hayata geçirmek için yapılması gerekenler hakkında size birkaç ipucu veriyoruz.

Balkon dekorasyonu ipuçları

• Öncelikle balkonunuz için gerekenlerin olduğu küçük bir alışveriş listesi oluşturarak işe başlayabilirsiniz.

balkon dekorasyonu
• Duvarlardan yerlere, oturma takımınızdan saksılara kadar balkonunuzu elden geçirirken, yeni objelerle balkon dekorasyonu neşelendirmeyi ihmal etmeyin!
Balkon Dekorasyon dergilerini karıştırmak, sezonun trendleri, hangi mağazalarda nasıl ürünleri bulabileceğiniz, ne tür konseptler yaratabileceğiniz konusunda size fikir verecektir.
• Balkonunuzun metrekaresi önemlidir. Yaşam hızınız, dış mekanda ne kadar zaman geçirdiğiniz, hobileriniz tasarım yaparken size rehberlik yapacak bilgilerdir. Unutmayın, yaşam şekliniz, yaşam alanlarınızı şekillendirecektir
• Varsa balkon mobilyalarınızı elden geçirmekte fayda var! Minderlerin yıkanması ya da kumaşların değişmesi, takımların temizlenip havalandırılması, oturuma hazır hale getirilmesi gerekir.
• Balkonunuza yerleştireceğiniz renkli minderler ve yastıklar, atmosferi daha sıcak hale getirecektir.
• Bitkilere gerekli bakımı yapmayı, saksı değişimlerini gerçekleştirirken, taze toprak kullanmayı ihmal etmeyin!

balkon-dekorasyon-2

• Balkonuzdaki saksıları , saksılarınıza uygun boyalar ile yenileyebilir yada yenilerini satın alarak toprak değişimiyle beraber farklı bir hava oluşturabilirsiniz.
• Balkon dekorasyonunuzda kullanacağınız belli başlı gereçleri küçük bir sepet içinde muhafaza ederseniz, hem her an elinizin altında dururlar hem de derli toplu bulunurlar.
• Balkon dekorasyonunuz da aromatik bitkileri balkonda yetiştirebilirsiniz. Hem balkonunuzda güzel bir koku hemde görsel bir şölen oluşturacaklardır.
• Balkonunuz çok küçükse, duvarları yeşillendirmeye ne dersiniz ? Yemyeşil duvarlar, ormanda yaşıyormuşsunuz hissi verecektir. Balkonun bir tarafında tasarımını yapacağınız dikey bitkilendirmede alt konstrüksiyon, sulama sistemi ve tabii ki seçeceğiniz bitkiler; hepsi birbirini tamamlayacaktır.

balkon-dekorasyon-1• Balkon ışılandırmanız karanlık çöktüğünde sıcak bir ışık, balkonda özel bir ortam oluşturur. Balkonunuza uygun ışıklandırmayı seçip uygulamanız faydalı olacaktır.
• Bu sene balkona küçük bir su oyunu koymayı deneyin. Suyun sesi ve görüntüsü mekana ayrı bir huzur katacaktır.
• Birbirinden farklı metaryalleri kullanarak çok farklı balkonlara sahip olabilirsiniz. Hazır şelaleler ile ortamda ferahlatıcı bir ses ve görüntü sağlamak sizin elinizde.

Yukarıda belirtilen balkon dekorasyonu işlemlerini tamamladığınız zaman yepyeni , sıcacık bir balkonunuz ile yaza merhaba diyebilirsiniz.

 

 

 

Henüz yorum yok ilk yorum yapan sen ol

Üzgünüz, Forma yorum yapmak şu anda kapalı.