Deck Uygulama

Deck uygulama

Deck nedir? ve Deck Uygulama nasıl yapılır? Deck kelimesine bir çok yerde rastlamışsınızdır. Evde kullanmış olduğumuz parkeleri düşünelim, bu parkelerin dış mekanda kullanılabilen ve suya dayanıklı olan ahşaplara verilen isimlere deck denir. Genellikle irocco ve çam ağaçlarından imal edilmektedirler. Belirli bir nem oranına sahip olmalıdırlar.

Deck Uygulama Nasıl Yapılır?

Deck uygulama yapılırken alt tabaka, yerine göre beton veya demir ızgara kullanılarak oluşturulmaktadır. Deckler birbirine gizli çelik paslanmaz yivli vidalarla dişli raylar üzerine oturtularak veya alttan vidalama yapılarak montajlanır. Ahşap ızgaraya decklerin dönmesini önlemek için  yapıştırılır.

Neden Deck Uygulama Yapılmalı ve Uygulama Alanları Nelerdir?

Deck için yetiştirilen özel ağaçlardan yapıldığı için doğaldır. İçerisinde ek kimyasal maddeler bulunmadığından dolayı sağlıklıdır. Belirli zamanlarda deckler yağlanarak ilk günkü gibi görünür. Aynı zamanda estetik görünüme sahiptir. Mevcut alanlarınıza görsel hayat verir. Biyolojik gölet ve havuz kenarlarında sıklıkla kullanılır. Pergola zeminleri (Çardak) gibi dış mekanda ahşap kullanılması gereken noktalarda deck uygulama yapılmaktadır. Deck alan yaptırmak istiyorsanız dünden bugüne müşteri memnuniyetini baz alan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Deck uygulama 1
Deck uygulama 2
Deck uygulama 3