Deck Uygulama

Kompozit Deck ve Ahşap Deck
Deck Nedir? deck kelimesine bir çok yerde rastlamışsınızdır. Evde kullanmış olduğumuz parkeleri düşünelim, bu parkelerin dış mekanda kullanılabileni ve suya dayanıklı olan ahşaplara verilen isimdir. Genellikle irocco ve çam ağaçlarından imal edilmektedirler. Belirli bir nem oranına sahip olmalıdırlar.

Deck Uygulaması Nasıl Yapılır?

Deck uygulaması yapılırken alt tabaka, yerine göre beton veya demir ızgara kullanılarak oluşturulmaktadır. Deckler birbirine gizli çelik paslanmaz yivli vidalarla dişli raylar üzerine oturtularak veya alttan vidalama yapılarak montajlanır. Ahşap ızgaraya decklerin dönmesini önlemek için  yapıştırılır.

Neden Deck Yapılmalı ve Uygulama Alanları Nelerdir?

Deck için yetiştirilen özel ağaçlardan yapıldığı için doğaldır. İçerisinde ek kimyasal maddeler bulunmadığından dolayı sağlıklıdır. Belirli zamanlarda deckler yağlanarak ilk günkü gibi görünür. Aynı zamanda estetik görünüme sahiptir. Mevcut alanlarınıza görsel hayat verir. Biyolojik göl ve havuz kenarlarında sıklıkla kullanılır. Pergola zeminleri (Çardak) gibi dış mekanda ahşap kullanılması gereken noktalarda deck uygulama yapılmaktadır. Deck alan yaptırmak istiyorsanız dünden bugüne müşteri memnuniyetini baz alan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

deck uygulama 1
deck uygulama 2
deck uygulama 3