İstanbul Peyzaj FirmalarıYazar
sancak
01 Ekim 18
0
Yorum
İstanbul Peyzaj Firmaları

Peyzaj uygulamaları bireylerin çeşitli birçok firmadan hizmet alabilecekleri bir alan olup genel adı ile bahçe düzenlemesi olarak bilinmektedir. İstanbul peyzaj firmaları doğrultusunda şehirde yer alan birçok alternatif şirket olmakla beraber bu uygulamayı alanında uzman olan ve mimarlar tarafından çizimi yapılarak uygulanan şirketlerin seçilmesi gerekir.

Çizimi yapılacak olan projenin alana uygunluk göstermesi bahçe düzenleme hizmetleri açısından önemli bir etken oluşturmaktadır.

Peyzaj Uygulamasının Hizmet Aşamaları

Bahçe düzenleme hizmetini satın almak isteyen kişiler firmalara erişim sağladıktan sonra firmanın alanında uzman olan ekibi bahçeyi ziyaret etmektedir. İstanbul peyzaj firmaları kapsamında seçilecek olan şirketin uzmanları bahçe düzenleme işlemini müşteri istekleri doğrultusunda düzenler. Keşfi yapılmış olan bahçenin harita teknikeri tarafından ziyaret edilmesi ve bahçenin alan ölçüsünün alınması ile beraber uygulamaya başlanır.

Harita ekibinden gelen alan ölçüsü ile beraber mimarlar çizim programları aracılığı ile bahçe düzenleme işlemine başlayarak müşteri isteklerini de göz önüne katarlar ve uygulama tamamlandıktan sonra bilgisayar ortamında müşteriye bir sunum yapılır.

Peyzaj Proje Tasarım Çizimi

Bahçe düzenleme uygulamalarında proje tasarımı müşterinin sunulan konsepti tercih etmesinden sonra başlamaktadır. Mimarlar tarafından yapılan ön çalışmalar ile birlikte çizimler bilgisayar ortamı dahilinde 3 boyutlu olarak yapılmakta ve müşteriye son hali gösterilmektedir. Müşteri istediği alanlarda yapacağı değişiklikler ya da düzenlemeler ile yeniden şekillendirme hakkına sahiptir. Mimarların verilen ölçüler doğrultusunda hareket etmesi de sağlanır. Proje tasarımının ana düşüncesi müşteri onayından çıktıktan sonra çizim işlemi 3 boyutlu olarak tamamlanır ve uygulamaya konulur. İstanbul firmaları içerisinde seçilecek bir şirket ile bu işlem kısa sürede yapılabilir.

Peyzaj Proje Tasarımının Kapsamı

Bu düzenleme işleminde proje kapsamı olarak bir iş gerçekleştirildiği zaman firma tarafından; genel yerleşim ve proje paftası, aydınlatma projesi paftası, drenaj projesi paftası, sulama projesi paftası, bitkilendirme projesi paftası ve projenin AutoCAD çizimi ile bahçe bitmeden önce 3 boyutlu olarak görülebilmesine imkan tanıyan çizimleri kapsayan bir hizmet sunulmaktadır. Proje tasarımı dahilinde alınacak olan hizmet ile peyzaj şirketleri müşterinin istediği şekilde sorunsuz bir hizmet alımı ortaya koymaktadır.

Peyzaj Uygulamasının Çizimi ve Uygulaması

 3 boyutlu olarak hazırlanan çizim sonrasında müşterinin onay vermesi halinde resimde gördüğünün birebir aynısı olacak şekilde bir bahçeye sahip olacağına dair bilgi verilir. Sert ya da yumuşak uygulama dahilinde iki farklı çizim ile müşterinin karşısına çıkan mimarlar müşteri hangisini seçerse uygulamada ona yönelir. Tasarım aşaması bittikten sonra müşteri onayı ile uygulama aşamasına geçildiği zaman yine müşterinin isteği doğrultusunda çeşitli değişiklikler yapılabilmektedir. işlemler tamamen müşteri zevkine uygun olarak düzenlenmekte ve müşteri memnuniyeti ön planda tutulmaktadır.Örnek olarak diğer müşterilerimize verdiğimiz peyzaj hizmetlerini inceleyebilirsiniz.

istanbul peyzaj firmaları 1
istanbul peyzaj firmaları 2
Yorum Yazın

XHTML: Bu etiketleri yorumlarda kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>