Membran Uygulama

Membran uygulama
Membran  uygulama projenizde su yalıtımı olarak kullanabileceğiniz en iyi çözümdür. Membran uygulama için profesyonel hizmet alabileceğiniz firma seçimi çok önemlidir aksi halde su yalıtımınız tam anlamıyla performans vermeyecektir.
Carlisle PondGuard kauçuk teknolojisiyle öncü isim çözüm ortağı olduğumuz Carlisle firması tarafından geliştirilmiştir. PondGuard, profesyonel peyzaj uygulamacıları ve mimarlarca uzun zamandır kabul edilen eşsiz bir avantaj bileşimi sunan yüksek performanslı kauçuk geomembrandır. Örnek olarak aşağıdaki uygulamalarda kullanılabilir;

  • Dekoratif havuzlar
  • Biyolojik süs havuzları
  • Kol havuzları
  • Doğal yüzme havuzları
  • Yansıma havuzları
  • Şelaleler – Akarsular
  • Çeşmeler
  • Göletler
  • Golf sahası göletleri
  • Toprak altı izolasyonu

Membran Uygulama Avantajları

Mebran uygulama avantajı uzun ömürlü kauçuk teknolojisi ile yapılması ve bu sayede uzun ömürlü yalıtım çözümü olarak size sunulmasıdır. Uygulaması ve kullanımı oldukça basit olması yalıtım sorununu kendinizin rahatça yapabilmesine olanak tanımlamaktadır.Çevrecidir doğaya zarar vermez.

Membran Uygulama Kolaylığı

Metaryalin hafifliği, kolay yerleştirilebilmesi ve 15,25m genişlik ve 61 m uzunluğuna kadar geniş, eksiz panel boyutlarında mevcut olması EPDM uygulamasını kolaylaştırmaktadır Örnek olarak düşünecek olursak bir bahçeniz var içinde küçük bir süs göleti yapmak istiyorsunuz. Göletin içindeki suyu toprağın çekmemesi için toprak zeminin üzerine membran seriyoruz ve kenarlarındaki kot farklarının üstünü toprakla kapatarak üstüne dekoratif taşlar koyuyoruz bu sayede membranın kaymasını engellemiş oluyoruz. Artık basit dekoratif göletimizin etrafını dekoratif taşlar ve bitkilerle peyzaj uygulayabiliriz. Dekoratif göletimizin içini suyla doldurmadan önce içine saksılı nilüfer bitkileri koyabilir ve suyla doldurabiliriz. İçinde ekolojik yaşam oluşturmak için birkaç balık koyalım. Basit ve kolay EPDM Membranlı süs göletimiz hazır. Su yalıtımı için Membran uygulama işte bukadar basit.

Membran Uygulama Yaratıcı tasarım için esneklik

Öncelikle yalıtım için iyi tasarlanmış ürünler tercih edilmeli.Bunun için en önemli kriterlerden biri esnekliktir. Esnekliğin önemi hayalinizdeki projede en zor alanlarda dahi kullanılabilmesi ve zorlu alanlarda sorun çıkarmaması. Bu nedenle projelerimizde CARLİSE PondGard kullanmaktayız, -45 derecede bile esnekliğini koruyarak yıl boyunca uygulanabilme kolaylığı sağlar.
Carlisle PondGard, balık ve su bitkilerinin yaşamları için güvenli olacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.
Carlisle PondGard  Membran uygulandıktan sonra hemen hemen hiç bakım gerektirmeyecek, ömür boyu dayanan bir geomembrandır. Gerek duyulması halinde, yerinde kolayca tamir edilebilir.

Membran Uygulama Resimleri

Aşağıda bulunan resimlerde göreceğiniz üzere bir gölet uygulamasında su yalıtımı için toprak zemin üzerine taş tozu ve keçe kullanılarak membran bu alanın üstüne serilmektedir.

Zemin ile membran arasına membranın korunması için yastıklama amacı ile (Memranın zarar görmemesi için oluşturulan tampon bölge) taş tozu ve keçe kullanılmaktadır. Dikey serilen Geo Membran belirli teknikler ile yapıştırılarak kullanılabilir hale gelmektedir. Carlisle membran uygulama hakkında detaylı bilgi almak ve projeniz için membran satın almak için (Projenizin ortalama metre karesini  daha önceden ölçmeniz bizlere yardımcı olacaktır.) iletişim bölümünden Uzman Ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Membran uygulama 1
Membran uygulama su yalıtımı
Membran uygulama izolasyon