Otomatik Sulama Sistemi

Otomatik sulama sistemi
Otomatik sulama sistemi, bitkilerin sağlıklı ve düzenli olarak sulanması için imal edilen boruların,vanaların, elektriksel bağlantıların ve sprinklerin komple bir birleşiminden oluşan sistemlerdir. Bu sistemleri oluşturmak için mevcut bitkilerinizin yada peyzaj projeniz göz önünde bulundurulmalı. Alandaki bitkilerin ve toprağın su gereksinimini karşılayacak şekilde sistem ayarlanmalıdır. Bu hesaplamaları yaparken firmamızdan yada peyzaj mimarlarından destek alabilirsiniz. (Otomatik sulama sistemi projesini çizecek mimarın deneyimli olmasına özen göstermelisiniz.)

Otomatik Sulama Sistemi Avantajları Nelerdir.

Sulama miktarlarında %30 kadar su tasarrufu sağlanmakta ve düzenli sulama sayesinde bitkilerin mantar vb. hastalıklara yakalanmasına ve düzensiz sulamadan kaynaklanan bitkilerin kurumasının büyük bir ölçüde önüne geçilmektedir.Otomatik Sulama Sistemi, özellikle yeşil çatı uygulaması gibi alanlarda insan gücü ve zaman tasarrufu sağlayarak kendini kısa bir sürede amorti etmektedir. Sistemin sağlıklı çalışması için profesyonel uygulama büyük önem taşımaktadır. Unutulmamalıdır ki bitkilerde canlıdır. 1 can kurtaran dünyayı kurtarmış sayılır.

Günlük hayattan bir örnek verecek olursak bir bahçıvanınız var ama otomatik sulama sisteminiz yok. Bu bahçe bahçıvan tarafından sulanmaktadır, bu personelin herhangi bir sebepten dolayı aşırı sıcaklarda bahçeye gelemediğini düşünelim bu durumda bahçeniz susuz kalacak ve bitkileriniz kurumaya başlayacaktır. Bu gibi durumlara mahal vermemek için otomatik sulama sistemini öneriyoruz. Bitkileriniz istenilen saatte ve belli su oranları ile otomatik olarak sulanacak ve bitkileriniz hızlı ve sağlıklı şekilde büyüyeceklerdir. Kısaca bitkileriniz asla size küsmeyecek.

Otomatik Sulama Sistemi Nasıl Kurulur?

Kurulacak otomatik sulama sistemi, bir depo ve hidrofor tarafından beslenecek olup bitki yapısı ve mevsimsel değişikliklere göre tek noktadan program yapılabilen tipte tam otomatik olarak timer dizayn edilmektedir. Sahadaki çim alanlar springler, çalı ve yer örtücüler ise damlama hatları ile sulanmaktadır. Su deposundaki bir hidrofor tarafından beslenen ve tüm sahayı çevreleyen polietilen borularla suyun dağılımı sağlanmaktadır. Kurulum hakkında kafanıza takılan sorular için aşağıda bulunan yorum alanına sorularınızı yazabilir, uzman personellerimizden cevapları alabilirsiniz.

  • Spring: Suyun eşit şekilde dağılmasını sağlayan sulama başlıkları.
  • Hidrofor: Su basıncını sağlayan düzenektir.
  • Depo: Suyun tutulduğu fiber bölüm.
  • Timer: Belirli aralıklarda sulama yaptıran cihaz.
Otomatik sulama sistemi projesi
Otomatik sulama sistemi 1
Otomatik sulama sistemi suda oynayan çocuk