Pergola Tente FiyatlarıYazar
sancak
05 Ekim 18
0
Yorum
pergola tente fiyatları

Pergola uygulamaları özellikle bahçe ve teras alanlarında yaz kış kullanılan göze hoş gelen ve oldukça yararlı barınaklar olarak biliniyor. Pergola tente özellikle bahçelere yapılarak zamanının büyük bir çoğunluğunu bahçede geçirenler için oldukça ideal. Aynı zamanda binaların çatı ve teras bölümlerinde de pergola tente uygulamaları yapılarak çatı ve terasların aktif olarak kullanılmasına olanak sağlanıyor. Birçok kişi pergola tente uygulamalarının yapımı konusunda çeşitli araştırmalar yapılıyor. Pergola tente uygulamaları bahçe ya da terasların durumlarına, genişlik ve büyüklüklerine göre farklı tasarımlar ile sunulabiliyor. Bu uygulamaların birbirinden farklılık göstermesi nedeni ile de pergola tente fiyatları da farklılıklar gösteriyor. Karar verilen tasarımlar klasik tasarımlar ise pergola tente fiyatları daha makul oluyor. Ancak farklı tasarımlar ve daha özel aksesuarlar ile tercih edilirse pergola tente fiyatları daha yüksek oluyor.

Pergola Tente Çeşitleri

Pergola tente uygulamaları farklı tasarımlar ile sunulurken bu tasarımların da birbirinden farklı çeşitleri söz konusudur. Klasik pergola tente uygulamalarında manuel pergola uygulamaları mevcut iken son zamanlarda motorlu pergola tente uygulamaları da tercih edilir hale gelmiş görünüyor. Motorlu pergola tente uygulamalarında pergolanın üst kısmı otomatik bir aksan ile kapanabiliyor. Ancak bu uygulamada pergolanın üst kısımlarında herhangi bir çiçek ya da bitki barındırmamak gerekiyor. Çünkü açılıp kapanma özelliğinden dolayı çiçek ve bitkilere zarar verme durumları söz konusu olabiliyor. Motorlu pergola tente çeşitleri klasik fiyatlarına göre daha yüksek seyrediyor. Ancak son zamanlarda en çok tercih edilen modeli motorlu pergola tenteler olarak dikkat çekiyor.

Pergola Tente Uygulamalarında Uygulanan Aksesuarlar

Pergola tente uygulamaları bir barınak statüsünde olsa da hem barınak özelliğini taşıması hem de bahçe ve teraslardaki yaşantının daha keyifli hale gelmesi için bir takım görsel özelliklere önem veriliyor. Öncelikle tasarım konusundaki tercihler bahçe ve terasların durumlarına uygunluklarına göre belirlenebiliyor. Bunun yanı sıra çeşitli bitki ve çiçeklerin pergola tente uygulamalarının içinde görsel anlamda yer alması için farklı tasarımlar da söz konusu olabiliyor. Yandan ve üst kısımlardan kapanma özelliklerinin bulunması ile birlikte kış aylarında soğuk havadan korunma özellikleri de söz konusu olabiliyor.

Pergola Tente ve Sulama Sistemleri

Pergola tente konusunda çözüm önerisi sunan ve çeşitli tasarımlarını müşterileri ile paylaşan  pergola tente dışında bahçe ve teras uygulamalarında farklı sistemlere de yer veriliyor. Bu sistemlerin başında sulama sitemleri geliyor. Sulama sistemleri ile birlikte bahçe ve yeşil zeminli teras uygulamalarında çiçek ve bitkilerin düzenli bir şekilde sulanması sağlanıyor. Böylelikle çiçek ve bitkiler kurumadan ve ihtiyaçları olan suyu periyodik bir şekilde düzenli olarak alarak her zaman canlı kalmaları sağlanıyor. Bu sistemler bahçe ve teras alanlarında son yıllarda oldukça fazla tercih ediliyor.

Yorum Yazın

XHTML: Bu etiketleri yorumlarda kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>