Pergola Uygulama

Pergola uygulama
Pergola uygulama genellikle irocco ağacı yada demir ferforje  kullanılarak dış mekanda kapalı oturma alanına verilen isimdir.Latincede Pergule olarak geçen pergola kelimesi İtalyancada Pergola olarak global bir isim haline gelmiş ve dilimize Pergola (Gölgelik, Saçak) olarak geçmiştir. Peyzajın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

Neden Pergola Uygulama?

Yaz aylarında aşırı sıcak nedeniyle kendimizi güneşten koruyabilmek için gölgelik alanlar ararız. Kış aylarında da bahçemizde yağmurdan korunarak oturmak isteriz işte bu gibi durumlarda pergola (Gölgelik) ihtiyacı duyulmaktadır. Pergola uygulama bir çok teknikle yapılabilmektedir. İster sarmaşık bitkiler kullanılarak isterseniz branda kullanılarak tavan kısımlarını oluşturabilirsiniz. Sadece bahçede değil aynı zamanda terasınıza, Alışveriş merkezi önlerine insanların yağmur ve güneşten korunması için kullanabilirsiniz. Motorlu yada sabit pergola sistemleri mevcuttur. Motorlu pergolaların üst kısımı kumanda yardımıyla açılıp kapana bilmektedir. Motorlu pergolaların tavanlarında bitkilendirme yapılması uygun görülmemektedir. Sabit pergola peyzaj uygulama açısından daha elverişlidir. Çatı kısımları sarmaşık bitkilerle bitkilendirme yapılabilmektedir.

PERGOLA UYGULAMA RESİMLERİ

Aşağıda bulunan resimlerde tamamlanmış pergola uygulama resimleri bulunmaktadır. Daha fazla bilgi ve katolog için bizimle iletişime geçiniz.

Pergola Uygulama 1
Pergola Uygulama 2