Peyzaj FirmalarıYazar
Hamdi
14 Aralık 18
0
Yorum
Peyzaj Firmaları

Cem Botanik olarak, size vaat edilmiş bahçeler kıvamında alanlar oluşturuyoruz. Biyolojik göletlerden, süs havuzlarına, yemyeşil bitkilerden en renkli çiçeklere dek çok özel sunumlar yapıyoruz. İster Babil’in asma bahçeleri, isterseniz kişiye özel kış bahçesi tasarımları. Peyzaj firmaları arasında sektörün en iyisi olarak, rengarenk ve doğal alanlar oluşturuyoruz.

Sektörün en iyi mimarlarıyla oluşturduğumuz uzman kadromuz, deneyimimiz ve her alana özgü tasarımlarımız ile kaliteli, güvenilir hizmet sunuyoruz. ISO ve OHSAS sertifikalarıyla sunduğumuz projelerimizi inceleyebilir, online teklif isteyebilir ya da ekibimizle görüşme sağlayarak yeşil tasarım hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Bahçenize hayat veriyor, yaşam alanlarınızı güzelleştiriyoruz.

Peyzaj Firması Olarak Neleri Sunmaktayız?

En temel hizmetlerimiz arasında, hayalinizdeki bahçeyi yaratmak yer alıyor. Kelebeklerin uçuştuğu en organik ortamlar oluşturmak, bir nevi cennetten bir köşe sunmak için tasarım yapıyoruz. Firmamız hizmetleri arasında; biyolojik gölet, biyolojik süs havuzları, dikey bitkilendirme, membran uygulama, yeşil çatı, bitki kiralama, Geo web ve peyzaj çalışmaları yer alıyor.

Ayrıca sert zemin uygulama, deck uygulama, travers ve pergola uygulama çeşitleri ve biyolojik yüzme havuzu uygulamaları bulunuyor.

Hangi Alanlara Uygulama Yapıyoruz?

1947’den bu yana sektörün lider firması olarak, İstanbul’dan tüm Türkiye’ye yeşil alan tasarımları sunuyoruz. Projelerimizi inceleyebilir, uygulama yaptığımız alanları analiz ederek hayalinizdeki bahçeleri dizayn edebilirsiniz. İstanbul’un peyzaj firmaları arasında 44 yıllık deneyimi ile yer alan Cem Botanik olarak, her alana uygulama yapıyoruz.

Küçük bahçelerden şehir parklarına, özel alanlardan kamusal alanlara dek, dilediğiniz her yerde muhteşem doğa alanları oluşturuyoruz. İster botanik bitkilerden isterseniz rengarenk kır çiçeklerinden, tamamen size özel bahçeler üretiyoruz. Zemin özellikleri fark etmeksizin oluşturduğumuz doğal alanlarda, sulama sistemleri ve göletler gibi tasarımlar inşa ediyoruz. İklim, coğrafya ya da doğa özellikleri fark etmeksizin, şahane bahçeler oluşturuyoruz.

İki farklı şekilde yapılan çalışmaları, sert ve yumuşak olarak nitelendirilir. Mimarlar tarafından hazırlanan projelerde; dikey bitkilendirme, gölet ya da havuz sistemleri, zemin uygulamaları, elektronik sistemler veya oyun grubu tasarımları yapılır.

Mimar kadromuz tarafından hazırlanan ve özenle analiz edilen projelerde, 3 boyutlu çizimler yapılır. Bilgisayar ortamında dizayn edilen bahçe ve yeşil alanlar, dijital olarak tasarlanır ve sonrasına bahçeler ziyaret edilerek, gerçek yüzeye uygulanmak üzere başlanır.

Gerçek alanların ve tasarlanacak olan uygulamaların, dijital platforma kanalize edilmesiyle hazırlanır. Genel yerleşim paftası ve diğer paftaların çizimleri hazırlanarak, proje uygulanır. Bahçe ya da alana uygulanacak tasarımın belirlenmesi, projenin ilk aşamasıdır. Konseptin belirlenmesiyle, göletlerin, havuz ve bitki çalışmalarının yerleşimleri dijital platformda 3D olarak incelenir.

Drenaj ve aydınlatma projelerinin yanı sıra sulama projesinin paftası ve bitki çalışmalarının paftaları hazırlanır. Peyzaj firmaları arasında hazırladığımız projelerle fark yaratıyor, 3 boyutlu çizimlerle hayalinizdeki yeşil alanları oluşturuyoruz.

GeoWeb Hizmetleriyle Sağlıklı Yeşil Alanlar

Geoweb uygulaması, erozyonun önlenmesi için uyguladığımız bir yöntemdir. Toprağın hem kaymasını hem çökmesini önleyen geoweb çalışmalarında, poliüretan malzeme kullanıyoruz. Özellikle eğimli alanlarda ve dekoratif amaçlı düzenleme çalışmalarında kullanılan poliüretan çerçeveler sayesinde, toprağın ideal biçimde olması ve bitkilendirme çalışmalarının en nitelikli biçimde oluşmasını sağlıyoruz.

Geoweb, bina ve yapılan dış yüzlerinde, bahçe ve benzer alanlarda, eğimli yüzeylerin dikey bitkilendirmeleriyle yapılmasına olanak sunan bir sistemdir. Yeşil çatı uygulamasında, benzer eğimli alanlar için Geoweb veya Geocell uygulaması yapılmaktadır. Kalın veya hafifletilmiş toprak kullanılarak, teraslarda, çatılarda ve benzeri üst alanlarda yeşil tasarımlar ve soluk aldıran doğal alanlar tasarlıyoruz.

Yorum Yazın

XHTML: Bu etiketleri yorumlarda kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>