Proje ve Tasarım

Peyzaj Proje Tasarım Cem Botanik bünyesinde bir departman halinde olup uygulama istediğiniz küçük, orta, büyük ölçekli alanlarınızın projelendirmesini yapabilir ve düzenlemenin bitmiş haldeki görüntülerini uygulama başlamadan önce sizlere gösterebilmektedir. Hayalinizdeki düzenlemeyi sert ve yumuşak peyzaj maddelerini en ince ayrıntısına kadar öğrenme ve görme imkanına sahip olabilirsiniz. İletişim numaralarından bize ulaşarak mimarlarımızı bahçenize yada proje alnınıza davet edebilir fikir danışabilir ve hayalinizdeki bahçeye kavuşabilirsiniz.

Proje ve Tasarım Çizimi Nasıl Gerçekleşir

Konsept belirlendikten sonra taslak çalışmaları başlar, çeşitli fikirler ortaya çıkar. Ön çalışmalarla havuz yeri, kameriyenin yolların durumu gibi önünüze gelen alternatifleri görerek değerlendirmeye başlarsınız, çizimler bilgisayar ortamında 3 boyutlu programda gösterilir ve son olarak yapım aşamasından önce AutoCAD programı ile yerlerin son hali belirlenir.
Projenin ana düşüncesi onayınızdan geçtiğinde bitki türleri, drenaj, sulama aydınlatma çalışmaları başlar. Ölçüler ve adetler ortaya çıkması bütçenin de belirlenmesine yardımcı olacaktır. Eğer başlangıçta bütçe varsa da mutlaka söylemelisiniz. Daha sonra çıkacak rakamlar tahminler üstünde olduğunda birçok bitki veya sert yapı elamanlarından vazgeçmek durumunda kalabilirsiniz bu durum heves kırabilir. Rakamı tam olarak verememiş olsanız bile genel bir gösterge hem sizin hem de projeyi çizen peyzaj mimarının işini kolaylaştıracaktır.
Çizimler hazırlanıp bitki listesi ortaya çıktığında o bitkileri görmek istemelisiniz. Çok sevdiğiniz veya çok istediğiniz halde yaşamayacak bir bitkide ısrar etmemelisiniz. Önemli olan fikrin ortaya çıkmasıdır ve hayalinizde bir yere oturtmanızdır, bitki listelerinde uygulama öncesinde ve uygulama sırasında değişiklikler yaptırabilirsiniz. Bitkilerden başka projede öngörülen yapısal malzemelerin seçimini yapmalısınız.
Tüm bu aşamalar gerçekleştikten sonra projenin son hali ortaya çıkar ve onayınızla uygulama başlar.

Proje çalışması neleri kapsar? Hangi çizimler hazırlamalıdır?

 

  • Genel yerleşim plan ve projesi paftası
  • Drenaj projesi paftası
  • Aydınlatma projesi paftası
  • Sulama proje ve paftası
  • Bitkilendirme projesi paftası ve tüm bunları kapsayan AutoCAD çizimi
  • Bahçenizin bitmeden önce onu farklı açılardan görme imkanı bulabileceğiniz 3 boyutlu çizimi

Peyzaj Proje ve Tasarım Resimleri Öncesi ve Sonrası

 

Aşağıda birden fazla uygulama projesi altyapısı ve Tasarım resimlerini görebilirsiniz.
1. Resimde Mimari ofisimizin hazırladığı tasarım resmini görebilirsiniz bu resimde müşteriye yapılabilecek tasarım yapılmış ve bittiğinde bu resimdeki gibi bir bahçeniz olacak şekilde bilgi verilmiştir.
2. Resimde birinci resim onaylandıktan sonra sert ve yumuşak peyzaj çizimleri tanımlanmış ve bu çizim müşterimizle beraber karşılıklı onaylamalar sonucunda tamamlanmıştır.
3. Resimde Peyzaj proje ve Uygulama işlemleri tamamlandıktan sonra bahçenin görünümü yer almıştır.

Not: Peyzaj proje tasarım aşamasından uygulama aşamasına geçildiğinde müşterinin talebine istinaden tasarım ile uygulama arasında ufak değişiklikler olabilir.

Tüm sorularınızı iletişim bölümünden bizlerle yazılı yada telefon üzerinden sorabilirsiniz.

peyzaj proje tasarım 2

İlk aşamada mimarımız boş alan üzerinde kara kalem çizim yapar

peyzaj proje tasarım 3

Tasarım farklı açılardan müşterimize gösterir ve detayları anlatır

peyzaj proje tasarım 3

Müşterimizin fikirlerini tasarım departmanımız tasarlamış hali.

peyzaj proje tasarım 1

Mimari departmanımız tasarıma istinaden alanı sert ve yumuşak peyzaj şeklinde detaylandırır.Fiyatlandırmaları yapar.

Peyzaj Uygulama 1

Tarafımızdan tamamlanan One Tower Projesinin Uygulanmış halinin tepeden çekilmiş halini resimde görebilirsiniz.

peyzaj proje tasarım 6

Tarafımızdan tamamlanan One Tower Projesinin Uygulanmış hali. Biyolojik gölet ve deck ugylumasını resimden görebilirsiniz.