Ferko Signature Uygulaması

Ferko signature peyzaj uygulaması
Yorum Yazın

XHTML: Bu etiketleri yorumlarda kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ferko Signature Uygulaması Proje Açıklaması

Ferko Signature, İstanbul’un en gözde iş merkezlerinin buluştuğu noktadadır. İnsanlara ticari anlamda sağladıkları kazançların yanı sıra, çevre dostu yaklaşımlarda peyzaja verdikleri önemi de vurgulamışlardır.

Bu bağlamda, proje alanının 2600 m²’si yumuşak peyzaj ve 400 m²’si ise sert peyzaja ayrılmıştır. Proje için kullanılan toplamda bitki sayısı ise; 73 adet ağaç ve ağaççık, 17.871 adet çalı, 25.200 adet yer örtücü ve 773 adet sarmaşık kullanılmıştır.İş merkezi ana girişinde, kapıdan içeri girmeden sizi tam 120 yaşında bir çam bonsaisi karşılayacaktır.

Blokları birbirine bağlayan kent bahçesinde kullanılan iroko oturma elemanı ve iroko sehpaları ile ofis çalışanlarına dinlenme alanı sunulmuştur.

Sehpalar hareketli olup, kullanıcıların istedikleri zaman laptoplarını koyup çalışmaya açık alanda devam edebilecekleri gibi, öğle aralarında ise yemek masasına dönüşebilen bu sehpalar çalışan motivasyonunu üst düzeye de taşıyabiliyor. Oturduğunuz bu dinlence alanında, duyacağınız yaprak sesleri ile şehir gürültüsü ve görüntüsünden kendinizi absorbe edeceksiniz.

Lightwell Sanat Galerisi katında, uygulamış olduğumuz sarmaşık duvar ile beton etkisini kırmış ve göze hitap eden bir koridor oluşturulmuştur. Dört mevsim etkisini koruyan bu bitkiler, baharda muhteşem yasemin kokusuyla sizi mest edecektir.

Ferko signature peyzaj uygulaması 1
Ferko signature peyzaj uygulaması 3
Ferko signature peyzaj uygulaması 2
Proje Tipi