Hoşdere Biyolojik Gölet Projesi

hoşdere biyolojik gölet projesi
Yorum Yazın

XHTML: Bu etiketleri yorumlarda kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hoşdere Biyolojik Gölet Projesi Proje Açıklaması

Hoşdere Biyolojik Gölet projesi kapsamıyla, tahribata uğramış ve zarar görmüş göleti olması gereken doğal haline döndürmeyi hedefliyoruz. Çevresinde doğal gelişmiş bitkiler, ağaçlar ve oluşumu zaman almış kaya yapılarını koruyarak her yaş grubundan ziyaretçileri için özel olarak geliştirdik. Zaman içerisinde bakımsız ve ilgisiz kalan gölet, sihirli dokunuşlarımızla huzur dolu bir ortam haline geldi.
Biyolojik gölet alanında aydınlatmayı destekleyecek güneş enerjisi panelleri döşeyerek oluşturduğumuz doğal ambiyans ile tahribata uğramış göleti tekrar kazandık. Çam, çınar, manolya ve ıhlamur ağaçlarıyla zenginleştirdiğimiz Hoşdere Biyolojik Göleti’nde oyun parkı, yürüyüş yolu, bisiklet yolu ve oyun alanları ile zenginleştirdik. Bu onarımları yaparken göletin ve çevresinin doğalığını zedelemeden büyük bir titizlikle çalıştık.

Proje Tipi