Korupark Projesi 2. Etap

Korupark Projesi 2. Etap
Yorum Yazın

XHTML: Bu etiketleri yorumlarda kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Korupark Projesi 2. Etap Proje Açıklaması

Doğanın özelliğini bozmadan, aynı zamanda doğanın bitki örtüsünden faydalanılan göletlere, biyolojik göletler ismi verilmektedir. Biyolojik göletlerde kayalıklar ve fıskiyelerde kullanılan suların temizliğini ve güzelliğini arttıran materyaller kullanılmaktadır. Aynı zamanda çevreye uyumlu bitkiler kullanılarak, doğal ortamlar değiştirilmeden daha güzel ortamlar yaratılmaktadır. Bu bölgeler daha önce hobi bahçeleri olarak kullanılmaktaydı, hobi bahçelerinin miatları olmasından dolayı bölge atıl duruma gelmişti.

Firmamız bu bölgeye kendi sularını temizleyen materyaller kullanılarak, 25000 metrekarelik alana biyolojik bir gölet yapmıştır. Asma köprülerle birbirine bağlanmış adacıklar, yürüyüş alanları, kafeteryalar ve geniş alanlarda yeşil alanlar biyolojik gölet alanında yer almaktadır. Özellikle çevreye zarar vermeden gerçekleştirilen projemizde, kullanılan bitkiler ve materyaller sayesinde gölet çevresinde doğal bir görünüm oluşturmaktadır.

Proje Tipi