Şehitlkamil Dülükbaba Biyolojik Gölet Projesi

şehitkamil dülükbaba biyolojik gölet projesi
Yorum Yazın

XHTML: Bu etiketleri yorumlarda kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şehitlkamil Dülükbaba Biyolojik Gölet Projesi Proje Açıklaması

Biyolojik gölet, insanlar tarafından oluşturulan yapay bir gölü temsin eder. Bu göletler çeşitli kayalar, fıskiyeler, birçok ağaç ve bitkiler ile güzelleştirilir. Adeta kendiliğinden oluşmuş güzel bir manzara hissi verilir. Firmamız Gaziantep’te bulunan bu projeyi en iyi şekilde yerine getirmiştir. Öncesinde tam olarak harabe olan alana tam olarak 5500 m2 biyolojik bir gölet yapılmıştır.

Bunların yanında 600 m2 yumuşak peyzaj, yani bitkilerle ve çeşitli ağaçlarla ortamın renklendirilmesi, 500 m2 sert peyzaj uygulaması yapılmıştır. Bu da göletin içerisine konan kayaların düzenlenmesi ve göletin etrafındaki kayaların düzenlenmesini kapsar. Dış mekanda çeşitli bitkilerle düzenleme yapılmasının yanında gölette yürüyebilmeyi sağlayan bir köprü de inşa edilmiştir. Bu sayede harabe olan yerin çok güzel bir alan haline getirilmesi sağlanmış oldu.

ŞehitKamil dülükbaba biyolojik gölet ışıklı fiskiye
ŞehitKamil dülükbaba biyolojik gölet sert zemin
ŞehitKamil dülükbaba biyolojik gölet kopruler
ŞehitKamil dülükbaba biyolojik gölet yürüme yolu
ŞehitKamil dülükbaba biyolojik gölet gece
ŞehitKamil dülükbaba biyolojik gölet ışıklı köprü
Proje Tipi