Yazar
sancak
14 Kasım 18
0
Yorum
Teras Peyzaj

İnsanlar sürekli olarak huzur içerisinde yaşamak isterler ve kendilerini doğanın güzellikleri içerisinde, yeşillikler içerisinde hayal ederler. Günün yorgunluğundan kurtulmak, stressiz bir ortamda evlerin teraslarında güzel bir manzara karşısında kitap okumak, yemek yemek, sohbetler etmek insanlara iyi gelecektir. Son yıllarda yeni yapılan binaların teras katlarına özel peyzaj düzenlemeleri yapılarak, teraslar bahçe görünümüne çevrilmektedir. Teraslar özel oturum alanları dışında kaldığı için, özel olarak tasarlanmaları daha kolaydır ve bu alanlar insanları huzura ve rahata kavuşturan alanlardır.

Teras Peyzaj Nedir?

Çıplak gözle bakıldığında görüş alanı içerisinde bulunan doğal varlıkların bir arada oluşturdukları örüntü olarak tanımlanmaktadır. Fransızca bir kelimedir. Yaşadığımız çevrelerde kaldırımlar, çocuk parkları, yürüyüş alanları, bina çevre düzenlemeleri, evleri. Teras peyzaj çalışmaları çevre mühendisleri tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Mimarlığı

Doğa, tasarım ve planlama kavramlarını belirli bir sistem içerisinde incelemektedir. Yaşadığımız tüm çevre düzenlemeleri mimarlar tarafından düzenlenmekte ve bizlere rahat yaşam olanları oluşturmaya çalışmaktadırlar. Yeni bina sistemlerinde yaşam alanlarını güzelleştirmek için teras peyzaj çalışmaları son yıllarda büyük ilgi görmeye başlamıştır. Mimarlar sadece bina çevresi ve şehir içi düzenlemeleri değil aynı zamanda, sulak alanları, yol kenarları, akarsu yatakları, maden alanları gibi çevreleri düzenleyerek daha güzel bir görünüme kavuşmasına, çevrenin korunmasına katkı sağlamaktadırlar.

Peyzaj Türleri

Çalışma alanı oldukça geniştir. Bunlardan bazıları, gökyüzü, bulut, hava, atmosfer durumlarını gösteren resimlerdir. Mehtap peyzajları, gece ortamında, ay ışığı resimleri ile yapılan görüntülerdir. Deniz peyjazları, deniz ve kıyı manzaralı resimlerdir. Kent bahçe çalışması, bir şehrin kuş bakışı görünüşünü anlatan resimlerdir.

Hayatımıza Etkileri Nelerdir

İnsanlar bulundukları ortamlarda resim olarak ya da çeşitli düzenlemelerle manzara görüntülerine kavuşmak isterler. Bunun için hizmet veren çok sayıda internet sitesi bulunmaktadır. Hayatımıza etkileri nelerdir? yaptıkları çalışmaları referans olarak göstermekte ve müşterilerinin tercihlerine göre düzenlemeler yapmaktadırlar. Gelişen teknolojinin tüm avantajlarını kullanarak, bina çevreleri, bina duvarları, ev içi duvarlar, teraslar için çok çeşitli çalışmalar yaparak yayınlamaktalar ve kullanıcıların seçimleri için alternatifler oluşturmaktadırlar.

Bahçe Düzenlemeleri

Bahçe düzenlemeleri sanatsal ve bilimsel olarak ele alınır ve günümüzde en çok gelişme gösteren bir branş haline gelmiştir. Birçok mimar ve çevre mühendisi yapabilmektedir. İşini genel olarak projelendirerek yapan, tasarlayan akademisyenlere mimar denildiği görülmektedir. Son yıllarda üniversitelerin bazılarında bu alanda mimar yetiştirilmeye başlamıştır. Bulunduğunuz çevrede yaptırmayı düşündüğünüz tüm düzenlemeler için, uzmanından yardım almanız işlerinizin daha düzgün yapılmasını sağlayacaktır. Uzmanlar tarafından yapılan tasarımlar yıllar sonra bile kullanılabilir ve zamana göre genişletilebilir olacaktır.

Teras peyzaj resmi 1
Teras peyzaj resmi 2
Teras peyzaj resmi 3
Teras peyzaj resmi 4
Teras peyzaj resmi 5
Yorum Yazın

XHTML: Bu etiketleri yorumlarda kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>