Travers Uygulama

Travers uygulama

Travers işlem görmesi sonucunda belirli işlemlerden geçerek uzun ömürlü hale getirilmesi  neticesinde ortaya çıkan malzemedir. Uzun zaman tren raylarına destek olarak kullanılan travers günümüzde peyzaj sektöründe oldukça sık kullanılmaktadır. Bunun en büyük nedeni kullanılan alana estetik katması yanında uzun ömürlü bir malzeme olması tercih sebebi olmuştur. Travers uygulama işlemi bir çok yerde dikkatinizi çekmiştir. Örnek olarak  bir şelalenin hatlarını belirlerken, bahçe duvarında, saksı yapımında yada toprağın kaymasını önlemek amacıyla kullanılmıştır. Genellikle ardıç ve okaliptus ağacı işlem görerek travers haline gelmektedir.

Örnek bir proje hayal edecek olursak kot farkı bulunan bir alanı bitkilendirmek istersek travers aracılığı ile kot farkını kat kat travers aracılığı ile alçalttığımız da karşımıza merdiven benzeri saksılar çıkacağını göreceksiniz. Bu oluşan katmanlara farklı bitkiler dikerek bahçemizi renklendirebiliriz. Bitki kiralama hizmetimizden de yararlanarak bol yeşillik ile huzurla vakit geçirebileceğiniz bir ortam oluşturabilirsiniz.

Travers Kullanımının Avantajları

Bahçemize yada projemize doğal görünüm veren traversin avantajlarından ilki bakım maliyeti olmamasıdır. Rutubet ve nem oranından fazla ortamlarda kullanımlarında herhangi bir sıkıntı yoktur. Sağlam ve dayanıklıdır, bu nedenle merdiven yapımında da kullanılarak maliyet azaltarak uzun ömürlü olması ve istenildiği taktirde kolayca sökülmesi avantajları arasında yer almaktadır.

Travers Uygulama Resimleri

Aşağıdaki resimlerde göreceğiniz üzere daha önce yapmış olduğumuz travers uygulamalarını görebilirsiniz.

Travers Uygulama Bahçe
Travers Uygulama Merdiven
Travers Uygulama Kot